Montaż

Coraz częściej zmieniamy miejsce zamieszkania. Wraz ze przeprowadzką należy zadbać o odpowiednie wyremontowanie wnętrza. W tym celu często myślimy o wymianie okien czy drzwi. Montaż okien/drzwi/rolet może być przeprowadzany na kilka sposobów. Poniżej omówiono kilka z nich.

Montaż bez obróbki to najprostsza metoda montażu. Nie wymaga ona żadnych dodatkowych czynności. Podczas tego typu montażu są wykonywane jedynie podstawowe, konieczne do montażu czynności.

Montaż podstawowy z obróbką jest nieco bardziej zaawansowaną formą montażu. Jest to montaż podczas, którego oprócz podstawowych czynności montażowych są wykonywane jakieś dodatki. W przypadku drzwi, może to być np. dodatkowe obrobienie ściany, na której są zabudowane drzwi.

Montaż ciepły za pomocą taśmy ciepłego montażu pola na wykorzystaniu taśm paroprzepuszczalnych i paroszczelnych oraz pianki poliuretanowej. Jest to sposób montażu, który wykorzystuje tzw. mostki termiczne powstające na połączeniu muru z oknem. Dzięki temu montażowi można wyeliminować straty ciepła.

Montaż na taśmy rozprężne może być stosowany na drzwi czy okna. Jest to sposób montażu, który wykorzystuje specjalnie przygotowane taśmy. Taśmy te są wytworzone z pianki poliuretanowej z wieloma impregnatami i dodatkami. Taśma, po rozwinięciu z rolki oraz zdjęciu warstwy ochronnej, ulega samoistnemu rozprężeniu na skutek działającego ciepła.

38
54