Plisy

Plisa to rodzaj eleganckiej i dekoracyjnej zasłony przeciwsłonecznej pozwalającej uzyskać niepowtarzalne efekty świetlne i możliwości kompozycyjne. Jako jedyna daje możliwość zasłonięcia otworów okiennych o nietypowych kształtach takich jak okręgi, kształty owalne, trójkąty, trapezy. Sprawdza się fenomenalnie jako osłona wewnętrzna w ogrodach zimowych, skomplikowanych konstrukcji dachowych, przeszklonych powierzchni sufitów, świetlików. Plisy mieszczą się doskonale w przestrzeni ograniczonej listwami przyszybowymi, dzięki czemu nie ograniczają otwierania okna bądź drzwi balkonowych.

Materiał: tkanina poliestrowa, odporna na działanie temperatury i promieni słonecznych UV przez co idealnie sprawdza się jako osłona w ogrodach zimowych. W plisach typu Duette plisowana tkanina jest dodatkowo klejona w komórki przekrój przypomina plaster miodu)

Sterowanie: jednofunkcyjne przy użyciu sznureczka, dwufunkcyjne ręczne typu góra-dół; dół-góra lub elektryczne zdalne.

Konserwacja: W zależności od użytej tkaniny (za wyjątkiem tkanin metalizowanych)w warunkach domowych kąpiel wodna bez zastosowania środków chemicznych, przy użyciu mikrofibry bądź szczoteczki. UWAGA: suszyć tylko w pozycji złożonej

Plisy do okien dachowych

r

Plisy do okien pionowych