Rolety zewnętrzne

Rolety nadstawne

Rolety nadstawne, inaczej zwane nasadkowymi lub nakładanymi montuje się razem z oknem, do którego uprzednio mocuje się (nakłada) roletę.

Skrzynkę rolety (ze zwiniętym w niej pancerzem) mocuje się do górnej ramy okna za pomocą odpowiedniego adaptera. Prowadnice przykręca się do bocznych ram okna. Całość (okno z roletą) montuje się we wnęce okiennej.

W efekcie skrzynka rolety jest niewidoczna, a sama roleta wydaje się być częścią okna.

TL 1000

TP 1000K

SN 5000

ST 2000

IT 2000

OS 2000

Rolety zewnętrzne

Trudno nie docenić zalety posiadania zewnętrznych rolet. To m.in.:
● ochrona przed zimnem lub upałem
● ochrona przed wiatrem
● zabezpieczenie przed złodziejami.
Możliwość montażu na już istniejących oknach. Może być zintegrowana z moskitierą, co skutecznie chroni przed dostawaniem się do pomieszczeń owadów, a także wszelkiego rodzaju pyłków, liści i zanieczyszczeń nie ograniczając przy tym dostępu do wnętrza powietrza oraz światła dziennego.

Rolety nadprożowe

Rolety systemu nadprożowego to specjalny system konstrukcyjny stosowany w nowo wznoszonych budynkach. Elementy systemu nadprożowego zapewniają szybkie i proste wbudowanie do każdego rodzaju muru, pewne i stabilne mocowanie do elementów konstrukcyjnych budynku oraz skuteczną izolację termiczną i akustyczną. Stabilność konstrukcji skrzynki zachowana jest dzięki stalowemu zbrojeniu oraz aluminiowym nośnikom tynku. Skrzynka rolety nadprożowej jest w pełni zabudowana. Dzięki temu system ten można idealnie wpasować w koncepcję architektoniczną budynku. Możemy tu zastosować wszystkie rodzaje profili (PA-39, PA-45, PA-52) w całej dostępnej gamie kolorystycznej.

Profile do rolet

Profile aluminiowe wykonane z blachy walcowanej, lakierowane proszkowo, wypełniony bezfreonową pianka poliuretanową. Zapewnia doskonałą izolację akustyczną i termiczną.

Profile PCV wykonane są z wysokogatunkowego tworzywa (polichlorku winylu) odpornego na promieniowanie UV.

Profil aluminiowy PA-39 perforowany

Profil aluminiowy PA-39 bez perforacji

Profil aluminiowy PA-45 perforowany

Profil aluminiowy PA-45 bez perforacji

Profil aluminiowy PA-52 perforowany

Profil aluminiowy PA-52 bez perforacji