Systemy osłonowe

Funkcje Systemów Osłonowych Okien – Twój klucz do komfortu i oszczędności

Okna to ważne elementy każdego domu, pełniące nie tylko rolę estetyczną, ale także praktyczną. Ich zastosowanie pomaga uzyskać większy komfort życia i obniżyć koszty.

ZADZWOŃ i umów się na rozmowę

+48 535 134 797

Osłony Wewnętrzne

Plisy

Pełnią ważne funkcje:
– Zapewnienie prywatności. Wszędzie tam, gdzie chcesz odseparować się od spojrzeń przechodniów lub sąsiadów, plisy świetnie się nadadzą.
Możesz nimi zasłonić dowolną powierzchnię okna – od góry, od dołu lub pośrodku.

– Regulacja światła. Plisy pozwalają na precyzyjną kontrolę ilości światła wpadającego do wnętrza, co umożliwia tworzenie idealnej atmosfery w pomieszczeniach. Można też zastosować tkaniny zaciemniające, co jest przydatne w pracy lub spokojnym śnie.

– Oszczędność energii: Dzięki izolacji termicznej, plisy pomagają w utrzymaniu ciepła w domu zimą i chłodu latem, co przekłada się na niższe rachunki za energię.

– Nietypowe kształty: Łatwość obróbki materiału pozwala na zamontowanie plis wszędzie tam, gdzie mamy nietypowy kształt okien.

– Łatwość sterowania: jednofunkcyjne przy użyciu sznureczka, dwufunkcyjne ręczne typu góra-dół; dół-góra lub elektryczne zdalne.

Rolety wewnętrzne

Roleta wewnętrzna to zasłona zwijana montowana wewnątrz budynku nad otworem okiennym – najczęściej z tkaniny. Podnoszona i opuszczana poprzez nawijanie na wałek przy pomocy sprężyny wewnątrzwałkowej, linki, łańcuszka lub silniczka elektrycznego.
Pełni podobne funkcje, co plisy, ale jest solidniejsza i łatwiejsza w obsłudze.
W zależności od potrzeb klientów doradzamy wybór spośród:
● rolety rzymskie
● rolety materiałowe w kasecie
● rolety materiałowe klasyczne
● rolety dzień / noc.

Żaluzje wewnętrzne

Żaluzje drewniane są klasyką osłon wewnętrznych. Drewno daje ciepło, a pomieszczenia wzbogaca się o ważny element dekoracyjny.
Oferujemy dwie standardowe szerokości lamelek: 25 mm i 50 mm. Żaluzje drewniane z lamelami 25 mm najczęściej montujemy na skrzydłach okiennych.

ZADZWOŃ i umów się na rozmowę

+48 535 134 797

Osłony Zewnętrzne

Rolety nadstawne

Rolety nadstawne, inaczej zwane nasadkowymi lub nakładanymi montuje się razem z oknem, do którego uprzednio mocuje się (nakłada) roletę.

Skrzynkę rolety (ze zwiniętym w niej pancerzem) mocuje się do górnej ramy okna za pomocą odpowiedniego adaptera. Prowadnice przykręca się do bocznych ram okna. Całość (okno z roletą) montuje się we wnęce okiennej.

W efekcie skrzynka rolety jest niewidoczna, a sama roleta wydaje się być częścią okna.

Rolety zewnętrzne

Trudno nie docenić zalety posiadania zewnętrznych rolet. To m.in.:
● ochrona przed zimnem lub upałem
● ochrona przed wiatrem
● zabezpieczenie przed złodziejami.
Możliwość montażu na już istniejących oknach. Może być zintegrowana z moskitierą, co skutecznie chroni przed dostawaniem się do pomieszczeń owadów, a także wszelkiego rodzaju pyłków, liści i zanieczyszczeń nie ograniczając przy tym dostępu do wnętrza powietrza oraz światła dziennego.

Żaluzje fasadowe

Żaluzje fasadowe reprezentują nowatorskie i stylowe rozwiązanie w zakresie osłon okiennych, które są montowane na zewnętrznej stronie budynków. Dzięki swej prostocie oraz niewielkiej masie są one szczególnie odpowiednie dla konstrukcji architektonicznych o dużej powierzchni przeszkleń.

Funkcjonując jako skuteczna bariera przeciwsłoneczna, żaluzje fasadowe zabezpieczają wnętrza budynków przed nadmiernym nasłonecznieniem, redukują poziom hałasu docierającego do wnętrza, a także estetycznie uzupełniają i podkreślają wygląd elewacji. Gdy są zamontowane na dużych, szklanych płaszczyznach, pełnią rolę izolacyjną, która sprzyja utrzymaniu optymalnego rozkładu temperatury wewnątrz pomieszczenia i efektywnie wspiera system klimatyzacji, nie powodując jego nadmiernego obciążenia.

Nie jesteś pewien, jakie systemy osłonowe będą najlepsze dla Twojego wnętrza? Nasz zespół ekspertów z przyjemnością pomoże Ci w wyborze idealnego rozwiązania. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i pomożemy Ci w wyborze.

ZADZWOŃ i umów się na rozmowę

+48 535 134 797